Haberler

MN Oftalmoloji
Johnson & Johnson Vision, Global Göz Sağlığı Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı

Johnson & Johnson Vision, Global Göz Sağlığı Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı

Her yıl düzenlenen global göz sağlığı araştırması, yıllık göz muayenesi yaptırmanın önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Johnson & Johnson Vision'ın “Gözlerinizi Önceliklendirin” kampanyasının bir parçası olarak gerçekleştiriliyor. Bu yılki araştırmaya göre, yetişkinlerin 1/3’ünden fazlası pandeminin başından bu yana görme kalitelerinin kötüleştiğine inanıyor ancak çoğu göz sağlığı için hiçbir önlem almıyor. Dünyadaki yetişkin nüfusun yüzde 86'sı diğer duyulardan çok görme yetisini kaybetmekten korkuyor. Fakat katılımcıların yüzde 70'i önümüzdeki yıl bir göz muayenesi olmayı planlamadığını belirtiyor.1 Ankete katılanların yüzde 83’ü göz sağlığının genel vücut sağlıkları için önemli olduğunu kabul ediyor2 ancak sadece 41’i geçtiğimiz yıl göz muayenesi yaptırdığını belirtiyor.2

Detay

Geleceğin Kadın Liderleri Profesyonel Hayata Sanofi Türkiye ve KAGİDER Desteği ile Hazırlanıyor

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sanofi Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Kadın Lider leri” projesinin 2019 yılı buluşması Ankara’da gerçekleşti. Bu yıl 2500 başvurunun alındığı iki gün süren eğitim programı sonunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen başarılı 100 genç kadın eğitimlerini tamamladı. Böylece “Geleceğin Kadın Liderleri” mezunlarının sayısı toplamda 800’e ulaştı. “Geleceğin Kadın Liderleri” projesinde Ankara’da iki gün boyunca süren eğitim programı çerçevesinde iş hayatına yönelik temel bilgi ve beceriler, kariyer geliştirme ve yönetmeye yönelik bakış açısı ve işe giriş becerileri başlıkları altında eğitim verildi.

Detay

Eset, Hiç Görülmemiş Değişik Bir İndirme Tekniği Kullanan Kötü Amaçlı Bir Yazılım Keşfetti

ESET araştırmacıları, kendisini “Default Print Monitor” yani “Var sayılan Yazıcı Monitörü” olarak kaydeden, çok sayıda aşamaya ve geleneksel olmayan birçok tekniğe sahip yeni bir indirme (download) yazılımı keşfettiler. Araştırmacıların “DePriMon” adını verdiği bu kötü amaçlı yazılım, sistem ve kullanıcı bilgilerini toplamaya odaklanıyor. ESET’in elde ettiği veriler, kötü amaçlı DePriMon yazılımının en azından Mart 2017’den beri aktif durumda olduğunu ortaya koyuyor. DePriMon, Orta Avrupa merkezli özel şirketlerde ve Orta Doğu bölgesindeki bilgisayarlarda algılandı.

Detay

Nobel İlaç, Özbek-Türk Sağlık İş Birliği Forumu’nda Ortak Yeni Projelerini Duyurdu

Özbek-Türk Sağlık İş birliği Forumu, T.C Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Özbekistan Sağlık Bakanı Dr. Alisher Shadmanov önderliğinde dost ve kardeş iki ülkenin kamu ve özel sağlık sektör temsilcilerine Taşkent’te ev sahipliği yaptı. Yüzde yüz Türk sermayeli Nobel İlaç, katıldığı forumda ortak sağlık uygulamaları için gerçekleştirecekleri yeni projeleri duyurdu. Türkiye ve Özbekistan arasında sağlık alanındaki iş birliğini geliştirmek üzere düzenlenen Özbek-Türk Sağlık İş birliği Forumu kapsamında ülkedeki Türk yatırımcılar adına konuşma yapan Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy, iki ülke arasında inşa edilen stratejik iş birliklerinin güçlenerek devam edeceğini bildirdi.

Detay

Uluslararası Organ Bağışı Afiş Yarışması'nın Kazananları Ödüllerini Aldı

Türkiye Organ Nakli Vakfı tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Organ Bağışı Afiş Yarışması'nın kazananları belli oldu. Yarışmacılar, yaptıkları sanatla organ bağışına dikkat çektiler. Organ bağışı konusunda uluslararası alanda toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla iki yılda bir düzenlenen yarışmada dereceye giren eserler, Astellas İlaç Türkiye’nin katkılarıyla İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu. Törene; Türkiye Or gan Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, jüri üyeleri, eser sahipleri ve davetliler katıldı.

Toplam 36 ülkeden bin 391 eserin katıldığı yarışmada, ilk üçe giren eserler ve mansiyon kazanan beş eser ödüllendirildi. Birincilik ödülünün sahibi Tayvan’dan Chai Hsiang Lee olurken, ikincilik ödülünü Ukrayna’dan Mykola Kovalenko, üçüncülük ödülünü ise Türkiye’den Mehmet Işık aldı.

Detay

ACUVUE™ RevitaLens Türkiye’de Satışta

Johnson & Johnson Vision’ın çok amaçlı kontakt lens dezenfektan solüsyonu (MPDS) ACUVUE™ RevitaLens Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Johnson & Johnson Vision’ın kontakt lens ürünleri markası ACUVUE®nun yeni ürünü olan RevitaLens, peroksit kalitesinde dezenfeksiyon ve gün boyu konfor sağlıyor.

Detay

Alcon’un Novartis’ten Ayrılma Süreci Tamamlandı

Göz sağlığında dünya lideri Alcon, 9 Nisan itibarıyla Novartis’ten ayrılık sürecinin tamamlandığını ve halka açık, bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladıklarını ilan etti. Şirketin hisseleri “ALC” sembolü ile SIX İsviçre Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Detay

Abdi İbrahim’den Nitelikli İşgücü Yetiştirilmesine Tam Destek

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, yüksek nitelikli Ar-Ge Personeli yetiştirilmesine ve endüstriye inovatif çözümler geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi ile akademi- sanayi işbirliğinin başarılı bir örneğini hayata geçirdi.

Detay

Johnson&Johnson Vision Transitions Light Intelligent Teknolojisine Sahip Acuvue Oasys İçin Avrupa’da CE Belgesini Aldığını Duyurdu

Türünün ilk örneği1 olan fotokromik kontakt lens, hem iç hem de dış mekanda parlak ışığa maruziyeti azaltarak görme düzeltiminin de ötesinde fayda sağlamaktadır.2 Lensler, parlak ışığın zayıflatılmasını sağlamaktadır.

TIME tarafından “2018’in En İyi Buluşları’ndan kabul edilen bu kontakt lens, değişen ışık koşulları karşısında açıktan koyuya doğru hızlı ve problemsiz geçiş yapmakta, zararlı UV ışınlarını engellerken göze giren ışık miktarını dengelemektedir.†,2,3

Detay

Türkiye’nin İlk Antimikrobiyal Ürünü Bien’den

Doğadan ilham alan ve çevre dostu marka olan Bien’in uzun süren inovatif çalışmaları ile sektöre sunduğu yeni yüzey teknolojisi Magiclean, antimikrobiyal özelliği ile hijyen standartlarını maksimum düzeye taşıyor.

Detay

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, MN Oftalmoloji dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. MN Oftalmoloji, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.

Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında MN Oftalmoloji dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.