Haberler

MN Oftalmoloji

Alcon’un Novartis’ten Ayrılma Süreci Tamamlandı

Göz sağlığında dünya lideri Alcon, 9 Nisan itibarıyla Novartis’ten ayrılık sürecinin tamamlandığını ve halka açık, bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladıklarını ilan etti. Şirketin hisseleri “ALC” sembolü ile SIX İsviçre Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Detay

Abdi İbrahim’den Nitelikli İşgücü Yetiştirilmesine Tam Destek

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, yüksek nitelikli Ar-Ge Personeli yetiştirilmesine ve endüstriye inovatif çözümler geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi ile akademi- sanayi işbirliğinin başarılı bir örneğini hayata geçirdi.

Detay

Johnson&Johnson Vision Transitions Light Intelligent Teknolojisine Sahip Acuvue Oasys İçin Avrupa’da CE Belgesini Aldığını Duyurdu

Türünün ilk örneği1 olan fotokromik kontakt lens, hem iç hem de dış mekanda parlak ışığa maruziyeti azaltarak görme düzeltiminin de ötesinde fayda sağlamaktadır.2 Lensler, parlak ışığın zayıflatılmasını sağlamaktadır.

TIME tarafından “2018’in En İyi Buluşları’ndan kabul edilen bu kontakt lens, değişen ışık koşulları karşısında açıktan koyuya doğru hızlı ve problemsiz geçiş yapmakta, zararlı UV ışınlarını engellerken göze giren ışık miktarını dengelemektedir.†,2,3

Detay

Türkiye’nin İlk Antimikrobiyal Ürünü Bien’den

Doğadan ilham alan ve çevre dostu marka olan Bien’in uzun süren inovatif çalışmaları ile sektöre sunduğu yeni yüzey teknolojisi Magiclean, antimikrobiyal özelliği ile hijyen standartlarını maksimum düzeye taşıyor.

Detay